Yenilenmek için Tatil de Lazım!

Yenilenmek için Tatil de Lazım!


Neşeli bir müzik gibidir yaz ayı. Çiçekler, kuşlar, toprak, güneş negatif enerjimizi alır ve yerini tatlı bir tebessüme bırakır. Yaz demek tatil demektir. Deniz, güneş, kum, mavi, yeşil, huzur, mutluluk…


Yaz mevsimini yaşayan ülkeler yaşayamayan ülkelere göre şanslıdır her daim. Tanrı’nın nimetidir 4 mevsim yaşanan bir ülkede doğmak.Coğrafyanın kader olması, güzel iklimlerde doğmuş kişiler için büyük bir şanstır. Ülkemizin her bölgesinin farklı bir coğrafya ve keşif alanı gibi olması da bizim şansımızdır. Koskoca bir yıl yoğun tempoda çalışmanın sonucu fiziki ve zihinsel yorgunluklarımızı geride bırakacağımız bugünler için size ufak önerilerim var. Fiziki yorgunlukları dinlenerek atlatabilmek güzel ama zihinsel yorgunluktan uzaklaşmak biraz daha zor. Zihninizde yaşadığınız karmaşıklıkları çözmek; ancak zihinsel karmaşıklığa sebep olan ortamlardan ve kişilerden uzaklaşarak ortadan kalkabiliyor. Sevdiğiniz ortamlarda sevdiğiniz kişilerle paylaşacağınız tatlı bir sohbet zihninizi iyileştiriyor. Hava değişimi de olursa harika!


Yaz tatili rotanızı belirlediğiniz bu günlerde her nerde olursanız olun; sorunlarınızı geride bırakmanızı tavsiye ederim. Telefonunuzu kapatın, teknolojiden kısa bir süreliğine uzaklaşıp sadece doğayla


baş başa kalın ve anı doyasıya yaşayın. Bırakın zaman keyiflice işlesin. Koşturmaca şeklinde değil huzurla geçireceğiniz bir tatiliniz olsun. Kısa da olsa beyniniz, bedeniniz biraz sükuna ersin. İşi, gelecek planlarını, hedef ve projeleri düşünmeyin! Kısa süren güzel tatilinize mutluluk katacak aktiviteler yapın ki zaten düşünmeye fırsatınız olmasın. Yiyin, için, şarkı söyleyin, dans edin, dinlenin… Ülke olarak huzurlu ortamlara ve mutluluk verici güzel haberlere çok ihtiyacımız olan bugünlerde ne kadar enerji depolarsanız o kadar iyi. Yaşamın gerçeklikleri ile baş ederken enerjiye çok ihtiyacımız olacak.


Yaz sayımız Haziran-Temmuz’da sizlere renkli bir sayı hazırladık. Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu ve Dinçer Lojistik Firma Sahibi Mustafa Dinçer ile gerçekleştirdiğimiz röportajları keyifle okuyacağınızı umut ediyorum.


Güzel ve huzurlu bir tatil geçirmeniz dileğiyle,


Sevgiyle kalın.


Serap Tabanlı