Yeni Başlangıçlar…

Yeni Başlangıçlar…

Yılsonu değerlendirmeleri, bütçe toplantıları, belirlenen hedef ve projeler, performans değerlendirmeleri derken bir yılı daha geride bırakarak, 2015 yılına büyük umutlarla başladık.


Uzmanlar, belirlediğimiz hedeflere ulaşmak adına, sonuç odaklı stratejiler belirleyip, öngörülü yaklaşımlarda bulunmamız gerektiğini tavsiye ediyor. Hedeflere ulaşmak için engellerin çözümlenebilir olduğunu da unutmamak gerekiyor. Hayatımızın her aşamasında engeller olabilir ama mühim olan bunlara ulaşmak için sarf ettiğimiz çabadır ve bu hedefe ulaşmayı ne kadar istediğimiz ve buna ne kadar inandığımız ile alakalıdır. "Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder. Çünkü, her yerde olmak, hiçbir yerde olmamaktır” demiş Montaigne. Ne kadar da güzel ifade edilmiş… Hedefler, hayaller olmadan gidilen yol, yaşanılan an, çok da kayda değer olmuyor. Hayatı anlamlı kılmak, yaptığımız işten keyif ve verim alabilmek adına hayallerimizi ve hedeflerimizi belirlememiz bizi olumlu şeylere yönlendirecektir.

 

2015 yılının fuar özel sayısında sizler için dopdolu ve renkli bir içerik hazırladık.

 

Teknik makalelerin yanı sıra; Dow Kaplama Malzemeleri Güney Doğu Avrupa, Türkiye Ticari Müdürü Cemal Drahor ve Ekip Mühendislik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Hasgül ile gerçekleştirdiğimiz röportajları keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

 

Hedeflerinize ulaşabileceğiniz başarılı bir yıl olması dileğiyle. Sağlık, mutluluk, huzur ve şans sizlerle olsun.

 

Keyifli okumalar.

Sevgiler,

Serap Kaptan