Yapı Sektöründe Renkli Bir Sezon Başlıyor…

Yapı Sektöründe Renkli Bir Sezon Başlıyor…

Baharın gelmesiyle birlikte, yepyeni bir mevsime merhaba diyoruz. Doğadan aldığımız enerji hayatımızı renklendiriyor ve hayatımıza anlam katıyor. Karanlık, soğuk ve puslu havaları geride bırakmanın keyfini sürmek istiyoruz ve yaşanan onca olumsuzluklara, kötü haberlere ve gündeme rağmen bir umut arıyoruz başlayan yeni bir günde ve doğan güneşte. Her şey güzel olacak diyoruz ve iyi temennilerde bulunuyoruz her daim. Yaşanan olumsuz ne varsa geride bırakarak ve yenilenerek başlamak gerekiyor farklı bir güne. Bahar ayı, hep yeni başlangıçların habercisi oluyor hepimiz için. Ruhumuzu ve bedenimizi hapsolmuş yorgunluklardan kurtarıp, doğanın renklerine ve güzelliklerine ses verme ve kucak açma zamanı şimdi!

 

Boyatürk’ün bahar sayısında, farklı konular ve ilginç araştırmalarla her zaman olduğu üzere sektör ve akademisyenler arasındaki köprü görevimize devam ediyoruz.

 

Dosya konularına paralel olarak sektör profesyonellerinin hazırlamış olduğu makalelerin yanı sıra; İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gamze Güçlü ve Dr. Işıl Acar’ın hazırladığı "Nano Partikül Katkılı Modifiye Alkid Reçinelerinin Üretimi ve Uygulamaları”; Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Levent Çavaş yönetiminde yazılmış "Antifouling Boyadan Biyosit Salınım Hızı ve Hplc Tayini” ve Namık Kemal Üniversitesi’nden Doç. Dr. Murat Ateş’in kaleme aldığı "Süperkapasitörler” başlıklı makaleleri ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

 

Bu ayki röportajımızı; Grolman Kimya Dış. Tic. Ltd. Şti.’nin Genel Müdürü Aylin Anık ile gerçekleştirdik. Grolman’ın Türkiye pazarına girişi, hizmet verdiği sektörler, misyon ve vizyonu hakkında sohbetimizi beğenilerinize sunuyoruz.

 

İlerleyen sayfalarda ise, ürün tanıtımı, firma tanıtımı ve güncel haberler bölümümüzü bulabilirsiniz.

Renkli bir sezon dilerim…

Sevgiyle kalın.