Turkchem Chem Show Eurasia 2014

Turkchem Chem Show Eurasia 2014

Tüm dünyayı tehdit eden unsurlardan biri olan iklim değişikliği ile mücadele kapsamında hepimize görevler düşmekte. Sera gazı emisyonlarındaki artış iklim değişikliğine neden olan etkenlerin başında yer alıyor. İklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden olan; beklenmeyen hava dalgaları, biyolojik çeşitlilik kaybı, tarımsal verim kaybı ve kuraklık artışı yaşamamak adına bilim dünyasının yaptığı birçok araştırma mevcut. Yapılan bu araştırmalar sonucunda oluşturulan yönetmeliklere ve mevzuatlara uygun çalışma prensibi oluşturmak şart. 2050 yılında öngörülen nüfus artışıyla ilgili birçok teori bulunmakta. Gelecek nesillere bırakacağımız doğal ortamları yitirmemek adına, geç kalmadan bilinçli bir şekilde hareket etmeliyiz diye düşünüyorum.


Ekim – Kasım sayımızı "Turkchem Chem Show Eurasia 2014” fuara özel sayı olarak hazırladık. Değerli akademisyenlerimizin hazırladığı teknik makalelerin yanı sıra, sektör profesyonellerinin hazırlamış olduğu ürün tanıtımı, firma tanıtımı yazılarını okuyacaksınız.


Bu sayımızda 2 keyifli röportajı da beğenilerinize sunuyoruz. Ursa Sanayi Hammaddeleri Ltd. Şti.’de Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Orhon ile sektördeki faaliyetleri hakkında konuştuk. Bühler Türkiye Genel Müdürü Detlef Tremer; firmanın faaliyetleri, hedef ve projeleri hakkında sorularımızı yanıtladı.


Sektörümüzle ilgili güzel haber ve gelişmelerin olması dileğiyle,


Keyifli okumalar.


Sevgiyle kalın.

Serap Tabanlı