REACH ve Akreditasyon Hizmetleri

REACH ve Akreditasyon Hizmetleri

Hayatımızın her alanında yer alan "kimya” sektöründe çalışıyor olmak, diğer sektör çalışanlarından daha fazla bilinçli olma gerekliliğini zorunlu kılıyor. Siz değerli okurlarımızın da bildiği gibi, çevre


konularına verdiğimiz önemi tüm yayınlarımızda vurguluyoruz. Eğer ufacık da olsa farkındalık yaratarak gayemize ulaşabiliyorsak ne mutlu bize.


Yaptığımız işi mevzuatların gerektirdiği gibi kurallara uygun şekilde yerine getirmek birincil görevlerimizden olmalı diye düşünüyorum. Güncellenen mevzuatların takip edilmesi ve yönetmeliklere göre çalışmaların yapılması çevremize ve insan sağlığına verdiğimiz önemi gösteriyor.


Sektörün nabzını tutan Boyatürk Dergisinde, her zaman olduğu gibi, sizler için dopdolu içerikli, renkli bir sayı hazırladık. Dosya konularımız ve sektörle ilgili teknik makalelerin, ürün tanıtımların yer aldığı Ağustos –Eylül sayımızda "REACH ve Akreditasyon Hizmetleri” ile ilgili yararlı makaleleri beğenilerinize sunuyoruz.


Teknik makaleler ve ürün tanıtımların yanı sıra, Ağustos - Eylül sayımızda iki keyifli röportaj okuyacaksınız...


BASF Türkiye, MENA Bölgesi Dispersiyon ve Pigment, Kağıt ve Maden Kimyasalları Satış ve Endüstri Müdürü Onur Aydemir ile BASF Türkiye ofisinin kuruluşu, faaliyet alanları ve ürün grupları hakkında 
keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.


Patent Makine Mühendislik ortaklarından Harun Penbegüllü ile firmanın kuruluşundan bugüne gelişim süreci ve hedefleri hakkında gerçekleştirdiğimiz röportajı okuyacaksınız.


Artkim Fuarcılık tarafından 16-18 Ekim 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan, Kimya sektörünün en büyük buluşması, "Turkchem Chem Show Eurasia 2014”e özel hazırlayacağımız Ekim-Kasım sayısında, sizlerin değerli çalışmalarına yer vermekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.


Bu sayımızda da, her zaman olduğu gibi, verdikleri destek ve duydukları güven ile bizi yalnız bırakmayan değerli akademisyenlere ve sektör çalışanlarına teşekkür ederiz...


Keyifli okumalar,

Sevgiyle kalın.