Boya Sektöründe Modanın Etkileri

Boya Sektöründe Modanın Etkileri
Renklerin insan üzerindeki psikolojik etkileri yadsınamaz boyuttadır. Birçok renk uzmanı, renklerin analizini yaparken bizi yansıtan ve ruh halimize yakın renkleri seçmemizde yardımcı olmaktadır. Herkesin bir rengi vardır ve bu renk seçimleri aslında nasıl biri olduğumuz ile ilgili karşı tarafa az da olsa ipuçları vermektedir. Bu renk tercihleri kıyafetlerimize yansıdığı gibi, evimizi boyarken de tercih sebebi olmaktadır. Mavi rengin sakinleştirici bir etkisi olduğu gibi, yeşil rengin ise huzur verici bir etkisi olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.
Modanın etkileri Boya Sektöründe de kendini göstermektedir. Yeni trendler ve ürünler artık renk çeşitliliğini arttırarak biz kullanıcıların da klasik seçimlerimizden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Cesur ve iddialı renkleri evimizde kullanmak artık eskisi gibi zor değil. Sınırlarımızı aşarak hatta kendi rengimizi oluşturarak trendi yakalayabiliriz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte renk tanımları da tamamiyle konsept üzerine oluşturulmaktadır. Hayatın tüm güzel renklerini içine alan bu yeni renk kartelalarını inceleyerek evinizi değiştirebilirsiniz. Belki bu değişim sizi eskiye nazaran hayata daha motive olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, hem binanızın temiz ve güzel görüntüsü hem de sağlıklı bir yapının içinde yaşamanın verdiği enerji sizi mutlu edecektir. Toplum olarak huzura tam da ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, bu değişimin güzel etkilerini göreceğinizi düşünüyorum.

Renklerin tanımında size yardımcı olacağını düşündüğüm Renk Uzmanı Aydan Özatalay’ın yazısını keyifle okuyacaksınız.

Boyatürk Haziran –Temmuz sayımızda, Boyanın Duayenleri yazı dizisinde; Ishakol Boya’nın Kurucusu Süleyman Ishakoğlu’nu, 3. nesil torunu Mehmet Sözer’in anlatımıyla okuyacaksınız. Boyanın Duayenleri çalışmamızı keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.
Önemle belirtmek isterim ki, 5. Uluslararası Boya, Mürekkep, Yapıştırıcı, izolasyon, Dolgu Maddeleri, Yapı Kimyasalları Hammaddeleri ve Üretim Teknolojileri fuarı Turkcoat Coatings Show Eurasia Fuarın’da sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Sektörün en önemli fuarında yoğun katılımcı ve ziyaretçi profiliyle sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Renkli ve dopdolu içeriğimizi keyifle okumanız dileğiyle,

Fuarda görüşmek üzere,

0 0

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum yapın

Ad:: Bu alanın doldurulması zorunludur.
E-posta: Bu alanın doldurulması zorunludur. (Gizli tutulacaktır)
Web::
Güvenlik Kodu:: Bu alanın doldurulması zorunludur.
Yorum: Bu alanın doldurulması zorunludur.