3M'in "Invent a New Future Challenge" Yarışmasının Finali ABD'de Gerçekleştirild

3M'in "Invent a New Future Challenge" Yarışmasının Finali ABD'de Gerçekleştirild


 

3M’in üniversite öğrencileri arasında düzenlediği "Invent a New Future Challenge” yarışmasının ABD’de yapılan finalinde, Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi olan Berkay Soyer’in de aralarında olduğu takım birinci oldu.

 

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in, üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği uluslararası ‘Invent a New Future Challenge’ yarışmasının finali, 8 ülkeden 24 öğrencinin katılımıyla ABD’nin St. Paul kentinde gerçekleştirildi. Yarışmanın final turunda farklı ülkelerden gelen öğrenciler karma gruplar oluşturdular ve Türkiye’den Berkay Soyer’in de aralarında olduğu takım birinci oldu. Takımı oluşturan öğrenciler altı ay boyunca 3M yöneticilerinden mentorluk alma hakkı kazandılar.

 

Finalde birinciliği kazanan takımda Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi olan Berkay Soyer’in yanısıra Kanada, Brezilya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Panama Pasifik ve Meksika’dan gelen 7 öğrenci daha bulunuyordu.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen 3M ‘Invent a New Future Challenge’ yarışmasının ilk ayağında öğrenciler yerel vaka çalışmaları ile yarışmışlar ve her ülkede ilk 3’e giren öğrenciler ABD’deki finallere katılma hakkı kazanmışlardı. Yaşamları boyunca yararlanacakları bir deneyim kazanan finalist 24 öğrenci arasında birinci olan ekibi oluşturan 8 öğrenci kendi ülkelerindeki bir 3M yöneticisinde 6 ay boyunca mentorluk alma hakkı kazandılar.

 

Yarışmanın 2 Haziran’da düzenlenen Türkiye ayağı finalinde 15 öğrenci yarışmış ve Özyeğin Üniversitesi İşletme bölümünde okuyan Ali Can Orhan, Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi Berkay Soyer ve yine Koç Üniversitesi Makine ve Endüstri Mühendisliği çift anadal öğrenimine devam eden Berkay Yücel, ABD’deki finallere katılmaya hak kazanmışlardı.