3M'den Boya Sektörüne Yönelik Katma Değerli Çözümler

3M'den Boya Sektörüne Yönelik Katma Değerli Çözümler

Zeynep Nihan Bilgen / Filtrasyon Sistemleri Pazarlama Sorumlusu - Endüstriyel İş Grubu - 3M Türkiye

3M Filtrasyon Sistemleri, 100 yılı aşkın süredir gıda ve içecek sektöründen ilaç sektörüne ve otomotiv endüstrisine kadar farklı sektörlere yenilikçi ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Boya ve kaplama sektörüne yönelik geniş ürün yelpazesine sahip olan 3M, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş özel kartuş filtrelerden haznelere, torba filtrelerden özel kapalı devre sistemlere, birçok ürünü sektörle buluşturmaktadır.

 

Dekoratif boyalardan en yüksek kalitede otomotiv finisajlarına, mürekkeplerden yüksek kapasiteli manyetik kaplama malzemelerine kadar, 3M Filtrasyon Sistemleri, zorlu filtrasyon uygulamaları için en iyi çözümü sunar. Başarılı bir boya kaplama işlemi, boyanın kalitesi ile doğru orantılıdır ve uygulamaya uygun saflıkta olmalıdır. Ayrıca boyanın kalitesi, uygulama ile doğru orantılıdır ve kalitesi ne kadar yüksekse kullanıcısını tatmin edecek sonuca ulaştırmaktadır. Karışım hazırlama ve dolum öncesi gibi üretimin farklı aşamalarında safsızlığı ve kaliteyi arttırmak amacıyla filtrasyon işlemi uygulanır. 3M Filtrasyon Sistemleri’nin özel olarak üretilmiş ürünleri ile boya kaplama aşamasında oluşacak hataların önüne geçilir ve işçilik maliyetleri büyük ölçüde azalır. Boya üretiminin her aşamasında hassas filtrasyon için özel olarak dizayn edilmiş 3M™ Micro-Klean RB kartuş filtreleri, reçine bazlı sağlam yapısı sayesinde hem farklı özelliklere sahip birçok solventin filtrasyonunda yüksek performans gösterir hem de uzun ömrü sayesinde filtrasyon maliyetini düşürür.

 

Farklı boya renklerinde çalışma imkânı sunan 3M™ CTGKlean Filtreleri, özellikle boya filtrasyonunda tercih edilen, uzun araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış ve sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir sistemdir. Tamamen kapalı devre, temiz, operatör dostu ve bu sistemde, kartuşlar özel izole bir paket içine yerleştirilmiştir. Böylece filtre değişimi ve hazne temizliğine harcanan zaman minimize edilerek, işçilik maliyetleri düşürülmüş olur. Filtrelenen sıvının açık ortamla teması olmadığından operatörlerin temizliği için kullanılan solventlerin kullanımı da oldukça azalır. Böylelikle; hem verimlilik artar hem de maliyet azalır.

 

Bu ürünlerin dışında boya ve kaplama sektörüne yönelik geniş portföyümüzde, yüksek rijitliği ile alanındaki en etkin boya üretimi için geliştirilmiş kartuş filtrelerden biri olan absolut değerli Betapure ve Betapure BK filtreler, yivli yapısıyla etkin filtrasyon alanı arttırılmış daha uzun ömürlü nominal Micro-Klean RT filtreler; uzun ömürleri, kaliteli işçilikleri ile torba filtre gerektiren tüm uygulamalarda en uygun seçenekleri sunan 3M torba filtreler mevcuttur. Özellikle Duo-Flo serisi çift katlı torba filtreler, arttırılmış filtrasyon alanı ile torba filtrelere göre 4 kata kadar uzun ömürlüdür ve sistemdeki basınç dalgalanmalarına daha dirençlidir.

 

3M Türkiye’deki ve yurt dışındaki filtrasyon uzmanlarımız, işletmeleriniz için en uygun ürünün seçimi, ölçeklendirilmesi ve gerektiğinde işletmelerin optimum filtrasyon sisteminin kurulabilmesi için hem Türkiye’deki hem de Amerika’daki laboratuvarlarımızla teknik danışmanlık hizmeti de vermektedir.