3M CUNO Filtrasyon Sistemleri İle Daha Güvenli ve Daha Ekonomik Çözümler…

3M CUNO Filtrasyon Sistemleri İle Daha Güvenli ve Daha Ekonomik Çözümler…

3M Filtrasyon Sistemleri yaratıcı çözümleri ve geniş yelpazede sunduğu filtrasyon ürünleri ile ticari boyalardan yüksek kalite ve kapasiteli boya ve kaplamalara dek en zorlayıcı işlemlerde üreticilerin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin yıllık büyüme hızına paralel bir artış ile büyüyen mürekkep, oto, sanayi, deniz ve dekoratif boya sektörünün ihtiyaçlarını en zor uygulama düzeylerinde bile karşılayan 3M’in CUNO Filtrasyon Sistemleri, sunduğu geniş yelpazedeki ürün gamı ile daha uzun filtre ömrü ve daha yüksek dayanım sağlarken, işgücü kullanımında azalma sağlıyor. Toplam filtrasyon ve kalite maliyetlerini düşürerek üreticilere ekonomik kazanç sağlayan 3M, aynı zamanda çalışanların tehlikeli maddelere maruz kalma oranlarını ciddi bir oranda düşürerek iş güvenliği ve sağlık alanında rakiplerinden bir adım daha öne çıkıyor.

Derinlik filtrasyonu ile düzgün ya da dereceli filtreleme sayesinde reçine, boya, vernik ve mürekkepleri jelimsi kirliliklerden daha verimli bir şekilde arındırılmasını sağlıyor. Ticari boyalardan yüksek kalitede otomotiv finisaj boyalarına, yüksek kapasiteli magnetik kaplamalardan en iyi kalitedeki mürekkeplerin üretimlerine kadar 3M CUNO Filtrasyon Ürünleri en zorlayıcı filtrasyon işlemlerinde bile üreticilerin en büyük yardımcısı oluyor.

3M CUNO Filtrasyon Ürünlerinin uygulama alanları; otomotiv, e-coat, fosfat, parlatıcı yüzey kaplama, katı/renk, vernik; metalik ve mika bazlı formüller için çözümler, boya koruma, reçineler, teneke ve kömür kaplama, cam kaplama, ayna arkası kaplama, mürekkep, InkJet Mürekkepleri, cilalar ve tutkallar olarak göze çarpıyor.

3M CUNO Filtrasyon Ürünler ile ilgili 3M Filtrasyon Sistemleri Bölümü Kıdemli Pazarlama Koordinatörü

Meriç Karacaaev; "Yaratıcılık uzmanı 3M’in önemli bir ürünü olan 3M CUNO Filtrasyon Sistemleri, düzenli olarak endüstri tarafından gelen talepler doğrultusunda kendini geliştiren bir yapıya sahip. Bu özelliği ile 3M Filtrasyon Sistemleri üreticilerin tüm ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebiliyor” dedi. Uzun yıllar boyunca boya ve kaplama üreticilerinin seçkin ürünlerinin üretiminde daha verimli ve etkin süreçlere sahip olabilmeleri için 3M CUNO Filtrasyon Sistemlerini tercih ettiklerini belirten Karacaaev, 1912 yılından bu yana tüm dünyada güvenle kullanılan CUNO markasının Türkiye’de sektörün geniş bir kısmı tarafından tercih edildiğini söyledi.

3M CUNO Filtrasyon Sistemleri kendini kanıtlamış ünlü markaları Micro-Klean III, Betapure, Beta-Klean, PolyKLEAN, CTG-Klean Pack, Zeta Plus, DuoFLO, Bags, Oil Absorber olarak yer alıyor.

3M - CUNO
Temelleri 1912 yılına dayanan CUNO markası, Charles Cuno tarafından bulunmuştur. O dönemde üretimin büyük bölümü otomotiv pazarında yapılsa da, şirket büyüyüp, motor ve hidrolik metal filtreleri gibi yeni ürünler geliştirmiştir. 1986 yılında Cuno Commercial Intertech’in bir parçası olmadan evvel, filtreleme ve ayrıştırma işlemleri 1960’lı yıllarda şirketin odak noktası olmuştur. 1 Ağustos 2005 tarihinde Cuno, 3M tarafından satın alınarak, Cuno’nun ayrıştırma ve filtrelemedeki deneyimi 3M’in yenilikçi malzemeleri ile birleşmiş ve dünya çapındaki müşteriler için yepyeni bir çözüm ortağı oluşmuştur. 3M CUNO’nun sekiz tane üretim tesisi Amerika, Avrupa, Japonya, Brezilya ve Avustralya bulunmaktadır. Dünyanın her yerinde bulunan satış ofisleri ile, yıllık %7-8 oranında büyüyen 3 milyar dolarlık bir pazara hizmet vermektedir.